Рабочими было принято решение о переименовании завода. Вывеска «Херсонский Машиностроительный Завод» была снята еще до захвата самими собственниками предприятия, которые собирались уничтожить завод, выгнать всех работников, а оборудование продать на металлолом. Теперь вместо снятой еще собственником вывески рабочие повесили другую: «Херсонский державный машиностроительный завод им. Г.Петровского».
Таким образом, заводу было возвращено имя одного из лидеров большевистской партии и рабочего движения дореволюционной России – Григория Ивановича Петровского.взяв у
chapeye тутмій комент:
Робітники - молодці, але щодо Петровського - явно даремно. Вони, звісно, асоціюють стару назву заводу зі стабільністю і благополуччям, але насправді саме він і такі як він - причина всіх проблем України.
Достатньо порівняти робітничі права у Фінляндії (котра уникла державних капіталістів Петровських) і в Україні, котра на сім десятків років перетворилася на диктатуру компартійної хунти.Фактично робітники в СССР не мали жодних гарантованих прав, профспілки були лише формальними органами, котрі не виконували власне профспілкових функцій. Так, зарплатню платили, але навіть їжу за неї можна було купити далеко не завжди. Спроби самоорганізації робітництва і тим більш протесту - жорстоко каралися.
Тепер українські робітники роблять перші кроки у самоорганізації і захисті своїх прав. Чи ж варто при цьому орієнтуватись на тих, хто ці права відібрав?